Na farbe sedačky záleží. Prečo by ste si mali vybrať práve žltú?

V súčasnej dobe je k dispozícii toľko farebných variant sedacích súprav, že je niekedy ťažké si vybrať tú správnu. Jednou z farieb, ktorou ale nič nepokazíte je žltá.

Táto farba v podstate nikdy nevyšla z módy ale zároveň nikdy nepatrila k absolútnym bestsellerom.
Žltá je farbou slnka, je hravá a mimoriadne príjemná na pohľad. V prírode sa s touto farbou môžete stretnúť, okrem slnka, aj na poli obilím, slnečnicami, či na lúke na jar, keď kvitnú púpavy, prvosienky alebo podbeľ.

Možno vďaka spojeniou s prírodou je žltá farba oku lahodiaca a v podstate ňou nemáte čo pokaziť.

Viac atraktívnych kombinácií nájdete na stránke www.studiospanku.sk

Keďže je zároveň výrazná, je potrebné ju vhodne skombinovať s inými farbami, aby vynikla.

Jej „neprehliadnuteľnosť“ je využívaná aj pri výstražných znameniach. Sedacia súprava v žltej farbe preto upúta zrak každej návštevy.

Existuje neuveriteľné množstvo jej farebných odtieňov. Svetlá je pre ľudské oko viac harmonická. Tmavá na seba „púta viac pozornosti“.

Niektoré tóny sú podobné zlatej farbe, ktorá je v mnohých krajinách symbolom bohatstva a moci.

Či sa rozhodnete pre tmavší alebo svetlejší odtieň, jedným si môžete byť istí – s touto farbou rozžiarite každú miestnosť, aj tú najtemnejšiu. To je zároveň jej veľká „zbraň“.

Doladenie žltej sedačky so zvyškom priestoru

Spomínali sme, že žltá priťahuje pozornosť. Je to prírodná farba, ktorej najviac svedčí kombinácia práve s prírodnými a pastelovými farbami. Čisto a elegantne pôsobí žltá sedačka v kombinácii s modrou. Veľmi pekné kombinácie ale môžete docieliť napríklad so zelenou alebo fialovou farbou.

Samostatnú kapitolu tvorí čierna, ktorá je síce kontrastná farba ale pri nadmernom použití by mohla skutočne pôsobiť signálne, až výstražne, prípadne by vám priestor pripomínal veľkú včelu. Kľúčom k dobre zladenému priestoru je vzor. Štvorčeky, pásiky, bodky. To sú vzory, ktoré dotvoria celkovú kompozíciu a budú spolu harmonicky ladiť.

Kombinácia s drevom je vskutku nádherná. Aby ste zvýšili kontrastný efekt, je dobré „pribrať“ do partie ďalšiu farbu, ktorá bude na doplnkoch. Opäť platí, že menej je niekedy viac. Ak je váš gauč žiarivo žltý a máte položenú svetlú podlahu, potrebujete doplnky, ktoré budú tmavšie a výraznejšie.

Správne zladený priestor je skutočne umenie, ale ak zachováte pár jednoduchých pravidiel, budete mať jedinečnú, presvetlenú a vyváženú obývačku, do ktorej budete návštevy s radosťou usádzať.