Prečo zvoliť kvalitnú sedačku pred menej kvalitnou

Dilema, ktorá je stará ako ľudstvo samé. Zvoliť si kvalitný a drahší produkt alebo dať dôveru lacnejšej variante? V tomto článku sa pokúsime zboriť predstavy o tom, že drahá sedačka je skutočne drahá.

Pozrieme sa na vec z rôznych uhlov pohľadu a je na vás, či sa rozhodnete ísť jednou alebo druhou cestou.

Kvalita

Je jasné, že drahšia sedacia súprava bude označená vyššou cenovkou. Konštrukcia z masívu, kvalitný molitan a poťahový materiál výrazne predlžujú životnosť sedačky. Ak sa tieto vlastnosti skĺbia s pravidelnou starostlivosťou, kvalitná sedačka vám vydrží aj viac ako 10 rokov. Naproti tomu sú lacnejšie sedačky stavané pre menšiu záťaž, čo je problém, ak máte v domácnosti napr. deti alebo domácich miláčikov. Starostlivosť o poťah v prípade zašpinenia je zdĺhavejšia ako pri kvalitnom poťahu s nanotechnológiou, ktorá vo svojej podstate odpudzuje škvrny a uchováva poťah dlhšie stálofarebný a „čerstvý“. Menej kvalitné sedačky sa priemerne „dožívajú“ len okolo 5 rokov, kedy je už badať svetelné rozdiely na poťahu, konštrukcia môže vŕzgať a molitany sú zdeformované.

Zoberme si príklad, že kvalitná sedačka stojí 1000 € a vydrží vám slúžiť 10 rokov. Naproti tomu je tu lacná sedačka, ktorá má zvýšené nároky na údržbu a vydrží len polovicu času. Znamená to, že v konečnom dôsledku vás za 10 rokov sedenie vyjde rovnako. A to sme ešte nezahrnuli ostatné faktory.

Čas

Výber sedačky nie je ako nákup rožkov v obchode. Chce to čas a premýšľanie, lebo je to dominantný kus nábytku, kde budete hostiť priateľov a známych. Navyše je to najväčší kus nábytku v obývačke, kde podľa štatistík trávite najviac spoločného času.

Je rozdiel, či si sedačku vyberáte raz alebo dvakrát za 10 rokov. Keď si zrátate návštevy showroomov, prejazdené kilometre, hodiny konzultácií a hľadaní info na webe, či predajniach, zistíte, že je to spústa drahocenného času, ktorý by ste vedeli využiť efektívnejšie. A je teda rozdiel, či to robíte každých 5 rokov alebo len raz za 10 rokov.

Zdravie

Často opomínaná ale veľmi dôležitá vec pri sedacích súpravách je aj hľadisko zdravia. 79 000 hodín. Presne toľko strávi priemerný človek za svoj život sedením na gauči a pozeraním TV, mobilu, či s rodinou. Kvalitné zdravotné anatomické matrace zabezpečia oddych vášmu telu a aj po dlhšom sedení človek nepociťuje efekt „usedenia“. Ak máte v domácnosti dieťa, tak by vás tento dôvod mal zaujímať ešte viac, keďže kvalita materiálu výrazne pôsobí aj na celkový vývin detí.
Druhý zdravotný dôvod nie je vidieť. Píšeme o roztočoch. Ak je poťahový materiál kvalitný a zabraňuje presakovaniu tekutiny, či inému znečisteniu, tak sa do molitanu dostane podstatne menšie množstvo biologického odpadu (omrvinky, kúsky pokožky, jedlo, nápoje…), ktorý je živnou pôdou pre rôzne roztoče a baktérie.

Sumár

Kvalitné sedačky sú z dlhodobého hľadiska lacnejšie, šetria čas a sú „zdravšie“. Rýdzo slovenská firma Štúdio-spánku.sk má v ponuke výlučne kvalitné sedacie súpravy vyrobené vo vlastnej dielni z masívu. Výplňou sú kvalitné zdravotné anatomické molitany a poťahy z materiálu s nanotechnológiou, ktorá chráni sedačku.