Vysávanie sedačky – najlepšie turbo kefou

Vysávanie sedačky by malo v každej domácnosti patriť medzi jej základnú údržbu. Pravidelným vysávaním zbavíte sedačku prachu, roztočov a ich výlučkov ale aj iného mechanického znečistenia.

Vysávanie je najlepšie na týždennej báze!

I keď sa vám tento interval pravidelného vysávania môže zdať príliš častý, opak je pravdou. Pre dlhú životnosť sedačky a materiálu je optimálny práve takýto časový úsek. Je pritom jedno, aký typ čalúnenej sedačky máte. Obzvlášť pre niektoré druhy látok je pravidelné vysávanie doslova nevyhnutné.

Aký vysávač je vhodný na vysávanie?

Je úplne jedno, aký vysávač máte. Na dobré povysávanie prachu nepotrebujete vysoký výkon, stačí teda i výkonnejšie vysávače nastaviť na nižší sací výkon. Optimálne je použitie ale takzvanej turbo kefy, ktorá sa dá kúpiť za pár eur v predajniach elektro techniky. Turbo kefa je vybavená valcovou kefou, ktorá sa roztočí práve ťahom vzduchu. Práve jemnou rotáciou po látke doslovne vyčesáva nečistoty.

Keď si pôjdete turbo kefu zakúpiť, nezabudnite si odmerať priemer hubice vysávača, aby ste ju mohli bez problémov na trubicu napojiť. Úplne najbežnejší rozmer je 32 mm ale výkonnejšie vysávače môžu mať aj 38 mm priemer hadice a vysúvacej tyče.

TURBO KEFA JE DOSLOVNE ZÁZRAČNÝ ZLEPŠOVÁK!

Turbo kefa vyčistí zo sedačky oveľa lepšie aj rôzne omrvinky, vlasy, či chlpy po domácich zvieratkách. Rozhodne by vám nemala chýbať.

Pravidelné vysávanie sedačky je takmer jedinou odbornou údržbou v domácnosti. Vybavení turbo kefou dokážete udržiavať stále svieži vzhľad, znižovať množstvo prachu na sedačke (i na kobercoch) a významným spôsobom zamedzovať i vzniku prachovej (roztočovej) alergie.