O výbere sedačky s odborníkom

V dobe, kedy sa mnohé veci vyrábajú ako na bežiacom páse, bez ohľadu na kvalitu a životnosť je človek často bezradný a pri výbere tovaru sa ľahko nechá oklamať.

Platí to i pri sedačkách. Pekná farebná látka, veľa dizajnových vankúšikov a všetko za neuveriteľne nízku cenu. Čo ale skutočne zaplatíme?

To zistíme, až keď sa po niekoľkých mesiacoch pri najlepšom rokoch, začne tá pekná látka ošúchavať, žmolkovať, párať a predierať. Stačí pár rodinných posedení či divokých párty s kamarátmi a kostra sedačky povoľuje, vŕzga. Drevotrieska, o ktorej nám pri rozprávaní o super výhodnej cene zabudli povedať, sa začína rozpadávať a sedačka vyzerá akoby prežila občiansku vojnu v Bolívii a my sme nútení si po pár rokoch kupovať ďalšiu. Tá stará nás sklamala. Sme skeptickí, bojíme sa investovať do poriadneho kvalitného nábytku.

V dobe plnej konkurencie a prepchatých obchodov je zložité poznať kvalitu a poctivého výrobcu, ktorý dbá na kvalitu, prémiové materiály, vlajkové konštrukcie. Výrobcu, ktorý je hrdý na svoje výrobky a stojí si za nimi.

Tomáš Majko, zakladateľ značky Štúdio spánku a pohodlia, firmy s niekoľko ročnou tradíciou a bohatými skúsenosťami nám odpovedal na otázky ako si sedačku vybrať a ako prebieha realizácia nákupu a objednávky v ich žilinskej predajni.

Čím sa líšite od bežných predajcov sedačiek, ktorých je na každom rohu niekoľko?

Sme rodinná firma. Spájame úzky okruh ľudí, ktorí majú k z našej práce radosť. Motivuje nás spokojnosť zákazníka, ktorá je našou hlavnou reklamou. Vieme, ako vyrábať produkty tak, aby sa sme o každom mohli povedať, že je urobený so 100% nasadením a tiež výsledkom.

Na čo by sa mali zákazníci zamerať pri výbere sedačky?

Mnoho ľudí si neuvedomuje základnú vec a to, že nekvalitný produkt sa obmieňa každé 3-4 roky. Kvalitný produkt, i keď jeho obstarávacia cena je vyššia je v konečnom dôsledku výhodnejší pre jeho podstatne dlhšiu životnosť.

Kvalitnejší produkt má i ďalšie benefity. Naše sedačky napríklad majú unikátnu skladbu sedákov, opierok, kvalitné molitány odolné voči presedeniu a držiace tvar niekoľko rokov. Pevnosť je zaručená kvalitnou kostrou z masívneho bukového dreva s preglejkou, ktorá má rovnakú pevnosť ako masív. Mechanické časti máme s doživotnou zárukou a kvalitné látky, ktoré odoberáme od uznávaných dodávateľov zo Španielska a Talianska. Tieto krajiny sú špičkou v produkcii poťahových textílií. Vyznačujú sa farebnou stálosťou, odolnosťou voči oderom a aj voči žmolkovaniu. Jednoducho sa čistia a udržujú.

Čo čaká zákaznika pri návšteve vášho showroomu?

Vyškolení kolegovia mu pomôžu pri návrhu a výbere zostavy, výbere látky, nožičiek. Proste kompletný servis. Zákazníkovi stačí, aby mal dobre zmerané rozmery, predstavu o látke a farebnom prevedení a my sa kompletne postaráme o to, aby sedačka spĺňala všetko, čo zákazník potrebuje. Či už ide o zapadnutiu do interiéru, komfortu vo forme doplnkových funkcií, účelnosť.

Čo sa odohráva po uzavretí objednávky?

Po úhrade zálohy sa sedačka zadá do výroby. Následne po 4-5 týždňoch sedačku po dohode doručíme zákazníkovi priamo k nemu domov. V prípade potreby zabezpečíme i komplet vynášku a montáž až priamo na miesto osadenia. Táto služba je veľmi populárna, nakoľko zákazníkovi odpadajú mnohé starosti. Môže sa stať, že sedačku nie je možné preniesť cez úzke chodby schodísk, či naložiť do výťahu. Vtedy vieme zabezpečiť aj špeciálnu vynášku pomocou plošín priamo cez okná alebo lanami cez balkón. Nikdy sa nestalo, že by sme sedačku nedoručili tam, kam treba.

Poskytujete aj iné služby, po doručení sedačky?

Áno, zhruba po 1 roku od kúpy sedačky zákazníkom pripomenieme i možnosť odborného profesionálneho čistenia. Profesionálne čistenie predchádza zbytočnému opotrebeniu látky prachovými časticami, ktoré sa usádzajú vo vláknach. V prípade čistenia mimo tohto intervalu, vieme promptne na požiadanie do niekoľko dní čistenie zabezpečiť.

Čistíme nielen čalúnené ale i kožené sedačky, ktoré i ošetrujeme impregnovaním. Čistenie môže trvať i niekoľko hodín, tým sa líši od rýchleho údržbového čistenia, ktoré vykonáva zákazník sám.

Čistením vraciame čalúneniu i koži pôvodný vzhľad a vlastnosti, ktoré sú konkrétnemu materiálu vlastné.

Ďakujeme za rozhovor p. Majko a želáme veľa úspechov.