Za svoj život prespíte 219 150 hodín. Preto si vyberte správnu posteľ.

Tento údaj sa dá veľmi jednoducho vyrátať. Priemerný človek sa dožije 75 rokov. Tretinu svojho života oddychujeme v posteli. Preto je mimoriadne dôležité nešetriť práve na tomto, lebo sa nám to bumerangovým efektom môže vrátiť v podobe zhoršeného spánku, či problémov s chrbticou.

A posteľ nie je jediná vec, do ktorej by ste mali dobre investovať. Podľa štúdie portálu Distractify človek za svoj život strávi 9 hodín sedením na gauči a pozeraním TV, tabletu, mobilu, či pri posedení s priateľmi a rodinou.

Keď si spočítame 25 rokov spánku a 9 rokov na sedačke, zistíme, že až 34 rokov strávime na týchto dvoch kusoch nábytku. To nie je málo a preto vhodný výber postele a sedacej súpravy naberá na mimoriadnej dôležitosti.

Existuje firma, ktorá si toto uvedomuje a ponúka riešenia?

Samozrejme, dokonca sa jedná o rýdzo slovenskú firmu zo Žiliny, ktorá sa už 11 rokov špecializuje na vysokokvalitné postele a sedacie súpravy. Jednak vo svojom portfóliu zachytáva dizajnérske trendy ale popri tom myslí na faktor pohodlia, komfortu a zdravia.
Studio-spanku.sk ponúka svoje produkty výlučne z masívu a s použitím anatomických molitanov v prípade sedačiek a slovenských matracov, ktorými vybavujú postele.

V ich vlastnej dielni upravujú každú sedačku na mieru až do 1 cm. Vám tak v obývačke neostane „hluché“ miesto. To je veľmi podstatné, pretože práve sedačka je spravidla najväčším kusom nábytku, ktorým obývačka disponuje a prázdne miesta by mohli narušiť celkový dojem.

Oplatí sa priplatiť za kvalitu?

Nespornou výhodou masívnych a kvalitných materiálov je aj výrazne predĺžená životnosť. Pri správnej starostlivosti posteľ aj sedačka plnia svoj účel 10 aj viac rokov. Vy tak nemáte starosti s pravidelným hľadaním nových kusov a v konečnom dôsledku ušetríte nervy, čas a samozrejme peniažky.

Kúpa sedacej súpravy alebo postele je ako kúpa auta. Tiež očakávate, že bude kvalitne a dobre slúžiť mnoho rokov, lebo ho v podstate takmer každý deň využívate. Takýto pohľad by ste mali mať aj na sedačku a posteľ, lebo podstatná časť vášho života sa odohráva práve tam.

Lepšie raz skúsiť ako 100x počuť

Takmer každý výrobok, ktorý si pozeráte na internete by ste si radi predtým vyskúšali, poťažkali, pozreli si ho zo všetkých strán. Nikto nechce kúpiť mačku vo vreci. Obzvlášť to platí pri výbere sedačiek a postelí. Pohodlie si spoza notebooku nevyskúšate.

Preto Studio-spanku.sk prevádzkuje vlastný showroom v Obchodnom centre bývania LIVING v Žiline, kde na zákazníkov čaká, okrem možnosti otestovania, aj ochotný a hlavne odborný personál, ktorý rád poradí s výberom.