Zodraté poťahy

Jedna z dôležitých faktorov pri výbere sedačky, je zvoliť si poťah, ktorý niečo vydrží. Pri voľbe sa vždy pýtajte predajcu na technológiu spracovania pôvodného poťahového materiálu. Aktuálne trendy pri poťahoch gaučov sú technologicky veľmi kvalitné a dokážu odolávať vonkajším faktorom omnoho precíznejšie, ako to bolo v minulosti. Poťahy na gauči, ktorý si vyberáte môžu byť dokonca odolné voči škvrnám alebo odolné voči pachom.

Možnosti pri výmene poťahu

Prečalúnenie gauča

Prečalúnenie dokáže úplne zmeniť vzhľad gauča. Ak máte chuť na modernejšiu formu stačí zvoliť výrazné farby a hladké povrchy látok. Ak ste sa rozhodli pre barokovejší vzhľad zvoľte tmavšie vzorované látky s rôznymi vzormi a ťažšími textíliami. Každý dobrý čalúnnik vám dokáže z gauča vyrobiť jeho lepšiu verziu, ak mu poviete svoju predstavu. Tu sa fantázií naozaj medze nekladú. Cena sa počíta od typu gauča a spôsobu čalúnenia. Je však určite vyššia ako v ďalšej možnosti.

Poťah na gauč

Druhá možnosť je kúpiť si poťah na gauč. V dnešnej dobe už máte na výber mnoho možností a predajcov, ktorí ponúkajú poťahy širokého výberu. Vyberajte podľa veľkosti a typu gauča. Pri nepresnostiach poťah môže pôsobiť vyťahane. Ak je možnosť a rozhodnete sa nakupovať u špecializovaných predajcov určite sa poraďte. Pošlite im miery vášho gauča a budú vám vedieť vybrať tú nalepšiu variantu priamo podľa vašich predstáv.

Prehoz na gauč

Ak vaše finančné možnosti nedovoľujú ani jednu z predchádzajúcich alternatív, je tu tretia možnosť. Prehoz na gauč uchráni povrchy a skryje miesta, ktoré už stratili svoju zašlú slávu. Jednoducho ich prehodíte cez operadlá a podľa druhu ho môžete použiť aj ako prikrývku.