Aké možnosti sa vám otvárajú s modrou sedacou súpravou?

Modrá farba je v súčasnosti jednou z TOP farieb, čo sa týka sedačiek v obývacích priestoroch slovenských domácností. Dôvodov je hneď niekoľko a postupne si ich predstavíme.

Podobne ako pri iných farbách, aj tu veľmi záleží na odtieni. Tmavší poťah pôsobí agresívnejšie, dominantnejšie. Naproti tomu svetlomodré odtiene sú viac vľúdne, pokojné a vzbudzujúce dôveru.


Modrá sedačka s farebnými vankúšmi

Prečo je ale modrá farba taká populárna?


Odpoveď je veľmi prostá. Pozrite sa okolo seba, keď ste v prírode. Voda, obloha, mnoho kvetov sú nositeľmi tých najrozmanitejších odtieňov modrej. Námornícka modrá evokuje more, dovolenku a oddych. Pastelovejšia modrá zase ľudskému mozgu pripomína jasnú oblohu v lete.

To, či zvolíte tmavší alebo svetlejší odtieň je čisto len na vás a vašich preferenciách. Kombinovať totiž viete každý odtieň modrej tak, aby vznikla čistá harmónia.

Doplnky. Ako ich správne skombinovať s modrou sedačkou?


Začneme hneď s bielou, ktorá vytvorí s modrou „námornícke“ prostredie. Niekto to môže považovať za gýčové, ale správne zvolenými doplnkami bez zbytočných glóbusov, kormidla, či kotvičiek na stene vznikne harmonické miesto pre oddych.

Keďže modrá je v prírode skutočne hojne sa vyskytujúcou farbou, kombináciou s inými prírodnými farbami nemôžete nič pokaziť. Trochu opatrnejší buďte pri zelenej farbe, ktorá vie byť rovnako dominantná ako tmavomodrá a tieto farby by sa mohli navzájom „biť“.

Nádherné kombinácie dosiahnete ak do vašej obývačky k modrému gauču „vpustíte“ doplnky v žltej, či jemne oranžovej farbe. Odpoveď, prečo je tomu tak nájdeme opäť v prírode. Slnko cez deň a pri svojom západe, či východe tvorí nádherné scenérie, ktoré ovplyvnili maliarov po stáročia. Preto je táto kombinácia tak oku lahodiaca a upokojujúca.

A čo drevo?


Drevom nemáte čo pokaziť ale všetkého veľa škodí. Ak je váš nábytok z masívu alebo tmavohnedý, ideálne je „dať ho do kombinácie“ so svetlomodrým poťahom na sedacej súprave. A platí to aj naopak. Ak chcete z vášho gauča spraviť dominantu obývačky, poďte do tmavomodrých odtieňov ale nábytok a aj podlaha by mali byť svetlejšie a menej štruktúrované.


Popredný slovenský výrobca sedačiek StudioSpanku.sk ponúka na výber hneď niekoľko modelov kvalitných masívnych sedacích súprav, kde by sa odtiene modrej nádherne ukázali v plnej paráde. Na výber majú vyše 30 odtieňov modrej, takže si určite každý príde na svoje.

VEDELI STE, ŽE?
Na stránke StudioSpanku.sk, v časti BLOG nájdete ďalšie zaujímavé tipy, napr. ako opticky zväčšiť obývačku, alebo odporúčania ako zariaďovať malé priestory.