Sedačka tvaru U – na čo by ste si mali dať pozor?

Veľké sedačky do tvaru písmena U sú v poslednej dobe mimoriadne populárne. Tento typ sedačky má ale svoje špecifiká, na ktoré by sme vás radi upozornili. Poďme sa spolu pozrieť, čo by ste mali zohľadniť pri kúpe sedačky do tvaru U.

Na veľkosti záleží

Tento typ sedačky sa hodí do väčších obývačkových priestorov. Či chceme alebo nie, táto sedačka má minimálne 6 miest na sedenie, zväčša ešte viac. A takýto kus nábytku sa razom stáva dominantou priestoru a doslova opticky vytláča doplnkové kusy nábytku na druhú koľaj.

V prípade, že je obývačka malá ale často hostíte viac ľudí, riešením pre vás je skôr kombinácia 3+2+1, prípadne verzia jedného gauča a menších taburetiek alebo ušiakov. Každý kus nábytku tam bude pôsobiť decentnejším dojmom a vznikne vám tak viac priestoru.

Kožená sedačka v tvare U

Kde U sedačky umiestniť?

Vaša obývačka je dostatočne priestranná a vhodná na umiestnenie takto veľkej sedačky. V tomto prípade sa vám otvára viacero veľmi zaujímavých riešení, ako gauč umiestniť a využiť jeho potenciál.

Ak sa rozhodnete umiestniť U-čkovú sedačku do rohu, získate tak komornejší a uzavretejší priestor, ktorý vzbudí väčší pocit intimity.

Teraz spozornite tí, ktorí majú spojenú obývačku s kuchyňou. Pomerne často sa stáva, že tento priestor zaberá až tretinu domu, či bytu. Vám sa otvára skvelá možnosť, ako predeliť tieto dva priestory aspoň opticky a zároveň ho ponechať vzdušný a otvorený. Ak umiestnite sedačku tvaru U do stredu „obývačko-kuchyne“ elegantne a zároveň vkusne vyriešite optický predel medzi nimi.

Tento typ sedačky môže, vďaka svojim rozmerom, slúžiť aj na občasné prespanie. Pohodlnosť sedacích súprav od Studiospanku.sk je preslávená, ale okrem sedacích súprav vyvíjajú aj vlastné postele, ako je zrejmé aj z názvu ich webu. Ich postele zaručia plnohodnotný spánok vďaka konštrukcii z masívu, či antialergénnym vlastnostiam ich molitanov.

Ďalšie zaujímavé informácie o sedačkách, ich tvaroch a látkach sa dozviete na webe Studiospanku.sk