Ako si vybrať správnu sedačku?

Vybrať si správnu sedačku do domácnosti nie je vôbec jednoduché. V čase, kedy sa výrobcovia predbiehajú v tvaroch, materiáloch, farbách je výber tej správnej beh na dlhú trať.

Malá, či veľká obývačka – je to vlastne jedno. Gauč je nosným prvkom tohto priestoru, kde trávite čas vy, vaša rodina. Miesto, kde usadíte hostí. Preto výber ideálnej sedačky nepodceňujte.

Skôr ako začnete listovať v katalógoch alebo surfovať internetom, premerajte si rozmery, kde by mala vysnívaná sedačka stáť.

TIP: Odporúčame získať rozmery ako prvé. Nie je nič horšie, ako nájsť v katalógu sedaciu súpravu snov, ktorá je ale o 20 väčšia ako vaše vyhradené miesto.

Cenovka je ďalší dôležitý faktor, ktorý musíte zohľadniť pri výbere. Ak si rozumne určíte strop vášho rozpočtu, predídete sklamaniu. Kožená luxusná sedačka vás síce doslova očarí, cenovka vás opäť vráti do reality. Zvážte preto maximálnu výšku vašej investície.

Keď sme pri investícii. Vo Veľkej Británii vyšla v roku 2017 štúdia z ktorej vyplýva, že priemerný človek strávi týždenne 13,5 hodiny na gauči sledovaním televízie. Celkovo „presedíme“ týždenne 51 hodín a 44 minút. Preto ďalšou nevyhnutnou súčasťou rozhodovania by malo byť pohodlie. A to je práve investícia do samého seba. Ak je obývačka miestom, kde sa stretávate a trávite spoločný čas, tak je komfortná sedačka základ.

Na to aby ste zistili, či gauč tento parameter spĺňa, nemôžete sedieť doma. Najlepšie je vybrať sa s rodinou do obchodu a skúšať pohodlie všetkých sedačiek, ktoré spĺňajú podmienky rozmerov aj ceny.

TIP: Neskúšajte rad radom všetky sedačky. Zbytočne sa tak môžete upnúť na niečo, čo nevyhovuje rozmerovo alebo cenovo.

Ak máme správne rozmery, cenu a otestované pohodlie, môžeme sa zamerať na doplnkové parametre ako odkladací priestor, materiál, vzor a podobne. V dnešnej dobe si môžete vybrať zo širokej škály farieb, aby ste gauč zladili s podlahou, nábytkom a stenami v obývačke a dotvorili si tak priestor, ktorý bude krásny a účelný.