Akú sedačku zvoliť? Rozťahovaciu alebo nie?

Táto dilema je tu od uvedenia prvej rozťahovacej sedačky, ktorá opustila výrobnú linku.
Obidve varianty majú svoje plusy aj mínusy. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo by sa hodilo vám.

Pri sedacej súprave je dôležité myslieť nielen na vzhľad ale aj na funkčnú stránku.

Vo všeobecnosti platí, že rozťahovacie sedačky preferujú ľudia, ktorí majú menší byt alebo nedisponujú hosťovskou izbou, kde by mohla ich návšteva prespať.

Je dôležité pripomenúť, že sedačka nie je vhodná na dlhodobé spanie. Má slúžiť len na občasné prenocovanie hostí.

Takáto sedačka zároveň slúži ako dočasné miesto pre spánok pre prípad, že je v domácnosti človek s chorobou. Týmto spôsobom dokonale vyriešite „karanténu“.

Rozťahovacie sedačky majú obvykle aj úložné miesto na uskladnenie perín, vankúšov, prádla, či sezónneho oblečenia. To je opäť skvelou správou pre ľudí, ktorí bojujú s priestorom a každý suflíček im príde vhod.

Menšou nevýhodou je pomerne prácne rozkladanie, kde je niekedy potrebná pomoc druhej osoby. Vo všeobecnosti platí, že sedačku by ste mali mať rozloženú do jednej minúty.

Oblečenie, či elektroniku tiež nekupujete bez toho, aby ste si ich predtým nevyskúšali. Pri výbere sedačky je to rovnaké. Je lepšie raz si vyskúšať, ako o nej 100x počuť. Preto, ak preferujete rozkladaciu sedačku, navštívte predajňu a nechajte si predviesť celý proces rozloženia.

Aké má výhody sedačka bez rozkladania?

Človek by mohol namietať, že úložný priestor, či možnosť dočasného prespania chce predsa každý. Prečo si ale ľudia kupujú gauče, ktoré sa nedajú rozkladať?

Odpoveď je jednoduchá.

Tento typ sedačky nemá totiž takmer žiadne konštrukčné obmedzenia. Môžete si vybrať sedačky rôznych aj netradičných tvarov.
Druhou príčinou je rozmer. Ak chcete rozkladací gauč, musíte počítať s tým, že bude zaberať pomerne dosť miesta po rozložení a budete musieť poposúvať aj stolík, či taburetky.

Klasická sedačka má zväčša kompaktnejšie rozmery. Môžete si navoliť rôzne kombinácie sedacej súpravy, aby ste opticky odľahčili priestor viacerými menšími kúskami súpravy ( napr. 3+2+1 ).

Na stránke www.studiospanku.sk nájdete široký výber rozťahovacích aj „klasických“ sedačiek.

Veľkej popularite sa tešia rozťahovacie sedačky radu Viktoria, Metropol, či Lemans. Mimoriadnou výhodou tohto rýdzo slovenského výrobcu je možnosť rozkladu na 2-posteľ.

Navštívte ich predajňu na Prielohy 1 v Žiline a vyberte pre seba a svoju rodinu to najlepšie.