Čierna sedačka – aké možnosti sa vám otvárajú?

Čiernej sa ľudia boja. Nie je to strach ako z tmy. Je to skôr obava, že takto výrazná farba rozhodí obývací priestor natoľko, že sedačka pohltí na seba všetku pozornosť.

My vám dnes prezradíme pár šikovných trikov, ako doladiť čiernu ( tmavú ) sedačku tak, aby pôsobila noblesne a prestížne.

Poďme na fakty.
Skutočnosťou je, že tmavá opticky zmenšuje priestor. Tejto základnej poučky je potrebné sa držať a výsledný efekt prekvapí aj vás.

Čierna vzbudzuje autoritu, osobitosť, konzervatívnosť, formálnosť, eleganciu, štýl, prémiovosť. 

Elegantná a noblesná čierna sedačka

Táto farba má pri sedačkách jednu zaujímavú vlastnosť. Škvrny, ktoré vzniknú na poťahoch nie sú tak do oka bijúce, ako je to pri iných farbách. Drobné škvrny od detí, či domácich miláčikov sa tak razom „skryjú“.

Zároveň táto vlastnosť je aj v niečom nevýhodná.

Na úplne tmavých sedačkách je niektorý typ znečistenia viac viditeľný. Ak je poťah z kože, tak v lete môžu byť viac viditeľné škvrny po pote. Niekedy je ťažké posúdiť, či je sedačka skutočne kvalitne vytepovaná, pretože škvrny jednoducho nie je dobre vidieť. Preto odporúčame tepovanie zveriť profesionálom, aby ste mali istotu, že došlo k hĺbkovému vyčisteniu, ktoré zároveň odstráni aj rôzne spóry, prachy a roztoče.

Nebojte sa čiernej farby

Už sme to predtým spomenuli. Čierna zmenšuje priestor, preto doplnky a kombinácie by mali byť v kontrastných svetlých farbách. Podlaha a steny sú najväčšie plochy, ktoré odporúčame ladiť do svetlých odtieňov. Tým zabezpečíte, že čierna sedačka bude nádherne zasadená do priestoru a bude tvoriť prirodzenú dominantu obývačky bez pocitu stiesnenosti.

Ak máte v obývačke veľa prirodzeného svetla vďaka napr. francúzskym oknám alebo vhodnej orientácii na svetovú stranu, vaše obavy z tejto farby by už mali byť na minime.

Kožená čierna sedačka

V prípade, že nemáte znížené stropy, ktoré by zmenšovali priestor, tak sa čiernej už vôbec nemusíte obávať.

Biele vankúše voľne položené na gauči zjemnia jej vizuálnu objemnosť. Zároveň opticky prepoja sedačku so stenou a podlahou. Nemusíte lipnúť len na čisto bielych vankúšoch. Milióny rôznych vzorov s vlnkami, pásikmi, či bodkami čakajú, aby zútulnili tmavú sedačku.

Krásne kombinácie môžete dosiahnuť, ak použijete žlté alebo zlaté vankúše, či doplnky. Kombinácia bude svieža, hravá ale zároveň decentná a elegantná. V prípade doplnkov zlatej farby nabudíte až dojem exkluzivity a honosnosti.

Čierna je krásna. Náročná ale krásna farba, pri ktorej stačí dodržať pár základných pravidiel a môžete mať vo svojej obývačke nezvyčajný, luxusný kus nábytku.

Spoločnosť Štúdio spánku ponúka nepreberné množstvo farieb poťahov na ich masívne, ručne vyrábané sedacie súpravy. Vďaka výnimočnej nanotechnológii kolekcie poťahových materiálov ITALVELLUTI mokré škvrny nepresiaknu a suché jednoducho odstránite vlhkou handričkou.