Vyberáme sedačku podľa farby

Stretli ste sa s touto dilemou? No vitajte doma. Alebo doma by ste sa chceli konečne cítiť… Ale ako si vybrať?

Farby, farby, farbičky…

Čo sa hodí do priestoru? Dôležitými faktormi pri výbere “tej pravej” farebnej varianty sú hlavne kombinácie s ostatným nábytkom. Ak máte z nejakej farby nepríjemný pocit, určite po nej nesiahajte aj keď by vám do priestoru sedela ako uliata. Žiadna farba nie je nenahraditeľná a kvalitný výrobca vám urobí aj dvojfarebnú sedačku, kde sa hravo vyladíte aj s ostatnými kusmi nábytku z vašej obývačky.

Pri výbere nábytku je niekedy dôležité investovať nielen do vhodne zvoleného materiálu ale aj zvážiť vhodný výber farieb. Otázkou je čo od nábytku očakávate. Pri výbere by takto mohla pomôcť malý súhrn psychológie farieb.

Sedačka, ktorá ladí s interiérom

Farby sa vo všeobecnosti delia na farby teplé aktivizujúce (červená, oranžová, žltá a hnedá) a farby studené pokojné (biela, čierna, modrá, sivá, zelená).

No a teda?

Biela farba na akomkoľvek nábytku vyváži každý priestor. V prípade bielej sedačky je dôležité zvážiť jej údržbu. Ak máte malé deti, bielu určite neodporúčame 🙂 .

Bledú sedačku je potrebné častejšie udržiavať

Ak plánujete sedačku červenú tak vedzte, že táto farba má silný emocionálny náboj a môže vás vyviesť z rovnováhy. Avšak pozitívna vec je že pôsobí proti únave.

Ak očakávate od priestoru viac kreatívneho a pozitívneho náboja, skúste zvoliť oranžovú alebo žltú. Tieto farby pôsobia aktivizujúco, optimisticky a tvorivo. Ak týmto farbám neholdujete skúste aspoň vankúš.

Zelená farba je farba prírody a upokojuje. S hnedou farbou pôsobí synchrónne, pretože hnedá farba je farbou vyrovnanosti. Modrá navodzuje odpočinok. Ak uvažujete o kombinácií rôznych farieb, vhodná pre kombinácie je najmä sivá a čierna farba. Sivá a čierna sa dá skombinovať k akejkoľvek farbe, avšak pri čiernej nepoužite veľkú plochu, môže posobiť depresívne a môže byť zložitejšia na údržbu.

Farebné vankúše sú skvelým doplnkom

Čo dodať?

Ak si nie ste úplne istý farbou svojej sedačky zvážte svoje očakávania a životný štýl. V prípade že stále neviete, dobrý výrobca určite poradí.