Nebojte sa zelenej sedačky. Jej variácie sú skvostné

 V minulých článkoch sme vám predstavili pomerne bežné farebné prevedenia sedacích súprav ako žltá, biela alebo červená.

Každá z týchto farieb môže, pri dobrej kombinácii s doplnkami, nádherne doplniť vašu obývačku.

Dnes si posvietime na zelenú, ktorá možno v obývacích priestorov slovenských domácností nie je úplne bežná, ale zato ponúka veľmi zaujímavé riešenia doplnkov, aby sa dosiahla dokonalá harmónia.

Zelená farba vzniká zmiešaním modrej a žltej. Snúbi sa v nej pokoj modrej farby a citlivosť a sviežosť žltej. Preto zelená farba evokuje pocit sviežosti, stability, rovnováhy a harmónie. Pre jej vlastnosti sa často využíva aj v zdravotníckych zariadeniach, kde má navodiť dojem kľudu a istoty.

A opäť – nie je zelená ako zelená. Existuje nepreberné množstvo farebných odtieňov tejto nádhernej farby.

Aké má ale využitie pri sedacích súpravách?

Už sme spomínali, že je to farba, ktorá symbolizuje pokoj a vyrovnanie. Zároveň je to farba, ktorú bežne nájdete v prírode, preto na ľudí nemá odstrašujúci efekt. A práve jej hojný výskyt v prírode ju predurčuje na kombinácie s prírodnými farbami. Krásne kombinácie možno docieliť, ak doplnky zladíte do žltej.

Pre zväčšenie kontrastu sú posledné roky mimoriadne obľúbené kombinácie s bielou alebo antracitovou. Bielo-zelená sedačka opticky zväčší priestor a umocní pocit čistoty a harmónie.

Naopak pri šedej alebo antracitovej farbe „pridáte“ sedačke na noblesnosti, masívnosti.

Niekto pri zelenej sedačke môže namietať, že to bude vyzerať ako v poľovníckom salóniku. Niektoré odtiene skutočne môžu navodzovať tento dojem. Preto sa, okrem farby, zamerajte aj na tvar sedačky, ktorá musí ladiť s ostatným nábytkom. Zvoľte menej prepracované a masívne vyzerajúce sedačky, ak máte malý obývací priestor.

Mimoriadne obľúbená sedačka TOMI sa taktiež vyrába na mieru v zelenom prevedení. Je dizajnovo veľmi jednoduchá a čistá, preto kombináciou zelenej dosiahnete absolútny súzvuk harmónie a pokoja vo vašej obývačke. TOMI je typickým príkladom minimalizmu, kde platí, že menej je viac.