Takéto sedačky Slováci milujú

Móda, ale i autá podliehajú rôznym módnym ale aj funkčným trendom. Ešte pred pár rokmi sa do áut tankoval olovnatý benzín a teraz jazdia i na elektrinu.

Trendom, čo sa týka dizajnu ale aj funkčnosti, podlieha tiež nábytok. Kvalitné sedačky nie sú žiadnou výnimkou.

Dnes vám prinášame prehľad trendov, ktoré ovplyvnili svet sedacích súprav a tešia sa na Slovensku veľkej obľube.

Konštrukcia sedačky

Pred rokmi sa pozornosť slovenského spotrebiteľa upriamovala na lacnejšie a menej kvalitné sedacie súpravy. Ich životnosť bola len niekoľko rokov a tak po prvotnom boome prišlo vytriezvenie. Slováci čoraz viac začali poškuľovať po kvalitnej masívnej konštrukcii, ktorá je základom pre trvácnosť sedačky. Pri dobrej starostlivosti sa vie kvalitný produkt „dožiť“ raz tak dlho ako menej kvalitný.

S príchodom pandémie sa ľudia z kancelárií a škôl presunuli do domácnosti. U mnohých prebieha výučba alebo práca z pohodlia sedačky, preto je potrebné vsadiť na kvalitu aj s ohľadom na dlhotrvajúce sedenie.

Pandémia mala dosah aj na myslenie zákazníkov, ktorí začali podporovať lokálne značky a slovenské výrobky, aby podporili ekonomiku.

Vzhľad

Pamätáte si, ako vyzerali sedačky u vašich starých rodičov? Porovnajte si to s dnešným vzhľadom. Skutočne veľké zmeny v priebehu pár desaťročí. Niektoré staré trendy sa ale oprašujú. Malé „znovuzrodenie“ prežívajú už pár rokov tzv. ušiaky. Jednoduché, pohodlné a dizajnovo čisté kúsky sú spestrením každej domácnosti.

Prím hrajú posledné roky aj rohové sedačky. Výrobcovia pristúpili k prispôsobeniu veľkosti až na 1cm, aby uhasili dopyt zákazníkov po sedačke na mieru. Túto úpravu využívajú zákazníci s menším obývacím priestorom alebo tí, čo chcú, aby im sedačka dokonale zapadla.

Trendom je stále aj prepojená obývačka s kuchyňou. Práve vďaka rohovej sedačke viete tento priestor decentne ale prakticky oddeliť.

Poťahy a výplne

V tejto oblasti zaznamenali sedačky asi najväčší posun. Na rozdiel od dizajnu, ktorý sa po rokoch môže vrátiť, je krok späť pri materiáloch takmer vždy nemožný. Platí to najmä pri poťahových materiáloch, ktoré sú vybavené tzv. nanotechnológiou odpudzujúcou tekutiny.

Studiospanku.sk je poprednou, čisto slovenskou spoločnosťou, ktorá tieto trendy sleduje a prispôsobuje tomu aj svoj výrobný program. Ich sedačky sú vyrobené z masívnej drevenej konštrukcie, potiahnuté špičkovým materiálom a vo vnútri sa skrývajú pokročilé molitanové výplne pre vytvorenie dokonalého komfortu.

Rozmery sedačky vedia prispôsobiť tak, aby na centimeter presne zapadla do vašej obývačky. Presvedčte sa sami priamo v ich showroome v Žiline.