Ušiakové kreslo: Retro alebo nový trend?

Čo je to ušiakové kreslo? Ako bežný užívateľ som si aj ja musela vygoogliť čo tento výraz vlastne znamená. „Ušiakové kreslo“ by sa dalo definovať ako kreslo, ktoré má operadlo uspôsobené do tvaru, kde celé telo zapadne do kresla a kde operadlá sú v tvare „U“.

Už v baroku prišli dizajnéry na to, že tvar kresla v písmene „U“ s vysokou opierkou a operadlami spojenými do jedného celku, dáva užívateľovi pocit pohodlia a miestnosti nádych luxusu. Kým v minulých storočiach bolo trendom takéto kreslá poťahovať výraznými kvetinovými vzormi so zlatými výšivkami, dnes nám výrobcovia ponúkajú jednofarebné kombinácie s vankúšikovými variantami v kombinácií farieb. Avšak trend vzorov a grafických podtlačí sa znova pomaly ale isto vracia späť do hry.

Ak sa chcete cítiť ako hradná pani toto kreslo v žiadnom prípade nesklame. Tento kus nábytku je neuveriteľne pohodlný. Ušiakové kreslá sa vyrábajú celé očalúnené s výnimkou odkrytých drevených nožičiek, ktoré ukazujú konštrukciu kresla a pôsobia elegantne. Je to v podstate gauč o ktorý sa nemusíte deliť keď máte chuť na chvíľku samoty.

Funkčnosť ušiakových kresiel je výnimočná. Krásna kombinácia farebného kresla a tmavého gauča (alebo opačne) vdýchne do zastaralého štýlu kus trendu a inovácie. Ak dlhšiu dobu uvažujete o zmene a váš gauč sa vám už nezdá dostatočne „na mieste“ takéto kreslo ušetrí kopec roboty a peňazí. Môžete si k nemu doladiť farebne rovnakú podnožku alebo stolík a môže byť aj oddychovou zónou vášho gauča.

Nechajte sa inšpirovať..

KLIKNITE PRE ZOBRAZENIE PONUKY UŠIAKU