Gauč ako koruna krásy

Pri ženách sa zvykne hovoriť o korune krásy pri ich vlasoch. Zamýšľali ste sa kde môže byť koruna krásy v obývačke? Predstavte si nezariadenú izbu. V centre sa sústreďuje celá pozornosť oka a aj jeho vnemy. To isté platí o farbách. Najžiarivejšia = najpríťažlivejšia. Platí to isté aj o gaučoch? Odpoveď je, určite áno.

Farby sme už spolu vyberali, ale ako je to s tvarmi a ich rozmiestnením? Vo všeobecnosti si vyberáme z troch rôznych tvarov sedačiek. Sedačky v tvare „U“ , rohové sedačky alebo základné tvary.

Sedačky v tvare U:

Sedačky v tvare U sú sedačky, ktoré vám zaberú najviac priestoru a zasahujú do centra miestnosti pri dizajnovaní. Sú pre vás vhodné hlavne ak nie ste typ, ktorý často pozerá televíziu a preferujete spoločenské aktivity s priateľmi alebo rodinou. Pri výbere takejto sedačky myslite na to ako plánujete rozmiestniť ďalší nábytok, aby vaša obývačka nepôsobila skľučujúco, naopak otvorene. Architekti sa zhodujú, že ak máte veľkú rodinu, alebo časté spoločenské aktivity, mohli by ste si zvoliť práve tento druh sedačky a obmedziť vaše obývačkové skrinky na minimum. Poličkové osadenie steny je ideálne namiesto skríň a televíziu umiestnite priamo do centra steny priamo oproti nosnému centru sedačky. Už len vybrať krásny stolík doprostred.

Rohové sedačky:

Rohové sedačky dýchajú s miestnosťou najviac. Pozítívom je, že máte veľa relaxačného priestoru ale aj otvorený priestor v centre izby ktorý vás nijako neobmedzuje vo výbere doplnkov. Môžete teda dekorovať nielen skrinkami, ale aj dokúpením kresla ktoré môže farebne alebo štýlovo dopĺňať vašu miestnosť aby nepôsobila jednotvárne a pritom ju priestorovo nezavrie. Takéto sedačky nazývame aj L-kové sedačky. Podstatné pri výbere je hlavne to, aby ste si vybrali to správne rameno. Kapacitne aj uhlom vám musí sadnúť do rohu miestnosti, v ktorej sa bude vynímať. I keď dokáže ušestriť priestor i v menších miestnostiach odporúčame ju hlavne do priestorov, ktoré sú metrážou rozsiahlejšie.

Základné tvary:

Alebo aj klasické sedačky. Takéto sedačky majú štýlovo najväčšie spektrum variácií. Sú s nožičkami, bez nožičiek, rustikálne alebo čisté tvary. Pri menších miestostiach sú ideálne pretože nezasahujú hlboko do centra miestnosti a pri rozkladacích variantách ich môžete použiť aj ako posteľ čo vám ušetrí ďalší priestor. Sú jednoduché na kombináciu s ostatným nábytkom. Ak máte radi modernejšie využitie farieb, pri týchto sedačkách sa nebojte experimentovať. Vašu izbu rozžiaria, ale dizajnovo neurazia. Fantázií sa medze nekladú.